V Diáři podnikatele se představuje desítka beskydských podnikatelů

Cykloprodejna, sójové svíčky nebo vegetariánské bistro. Beskydy jsou plné zajímavých podnikatelských příběhů, a proto se zástupci beskydských obcí rozhodli představit desítku vybraných podnikatelských příběhů. Příběhy a fotografie vycházely během léta na webu www.progresko.cz  a na konci listopadu vyšly také ve fyzické podobě Diáře podnikatele.

Křest Diáře se uskutečnil poslední listopadovou středu v Kulturním centru ve Frýdlantu nad Ostravicí. O svůj příběh se podělili malí podnikatelé a živnostníci z Janovic, Bašky, Metylovic, Frýdlantu nad Ostravicí nebo Kunčic pod Ondřejníkem.

„V obcích našeho Mikroregionu máme spoustu šikovných podnikatelů a jsem rád, že se nám povedlo najít způsob, jak přiblížit jejich příběh. Na naši výzvu se nám přihlásily na tři desítky zájemců, ze kterých jsme vybrali finálních deset. Každý z představených podnikatelů získal profesionální fotografie od fotografky Lucie Deutsch a rozhovor, který přiblížil jeho činnost,” uvádí předseda Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy, David Pavliska.

Kdo jsou představení podnikatelé?

  • Vonné vosky, které provoní váš domov přináší Iva Irmanová z Frýdlantu nad Ostravicí, která tvoří pod značkou Kouzelná Víla (rozhovor)
  • Fyzioterapeutka Karolína Rovenská z Janovic pomáhá klientům s bolestmi zad a dalšími fyzickými obtížemi (rozhovor)
  • „Zákazníci u nás najdou kvalitní potraviny bez zbytečných obalů”, říká Kateřina Čecháková z frýdlantské prodejny Spolu Bez Obalu (rozhovor)
  • Manželé Ralenovští představují unikátní dřevěné dekorace vyřezávané laserem (rozhovor
  • Hana Šimková si po návratu ze zahraničí otevřela budku s občerstvením na metylovickém Čupku (rozhovor)
  • „Plním přání všem, kdo milují vůni čerstvě vypraného prádla,” říká Ivana Remešová z Pinny.cz (rozhovor)
  • „Cyklistikou žijeme a umíme tak zákazníkům dobře poradit,” říká Martin Kulhánek z prodejny CykloKulhánek (rozhovor)
  • Království vlny a pomůcek pro pletení a háčkování vede Lucie Kanurkovová z e-shopu VLNU (rozhovor)
  • „Od Nepálu po Mexiko. U nás ochutnáte vegetariánskou kuchyni z celého světa,” říká Lada Michulková z bistro kavárny Ze.Mě (rozhovor)
  • Petra Trojanová z poradny Cesta k rozvoji pomáhá dětem s potížemi v oblasti řeči a chování (rozhovor)

Akademie pro podnikatele z Beskyd je díky podpoře obcí Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy pro účastníky ZDARMA. Zapojit se mohou podnikatelé, ale i zájemci o daná témata z 13 obcí mikroregionu. Organizátory programu jsou Mikroregion Frýdlantsko-Beskydy, Místní akční skupina Frýdlantsko-Beskydy a nezisková organizace Progresko.