Obchodníci probrali podnikání ve městě

Úvodním setkáním v kině Vlast začala 19. října série seminářů pro obchodníky a podnikatele z Frýdku-Místku. „Rádi bychom, aby nově vzniklá platforma Podnikej F-M sloužila nejenom ke vzdělávání, ale také, aby se obchodníci propojili mezi sebou a se zástupci města“, uvedli iniciátoři akademie, náměstek primátora Jakub Míček a zastupitelka Markéta Ubíková.

O své podnikatelské zkušenosti se na úvodním setkání podělila Denisa Michnová z Minirestaurace u Denči a Patrik Bauer z Řeznictví u Bobra. Následovala společná diskuze s obchodníky o tom, co jim ve městě vyhovuje a u čeho by naopak uvítali změnu.

Akademie pro obchodníky a podnikatele z Frýdku-Místku probíhá od 19. října do 11. ledna a je možné se hlásit průběžně. Na účastníky čekají semináře na témata jako on-line marketing, Facebooková reklama, grafika v Canvě nebo třeba workshop k vánoční výloze. Právě na workshopu k výlohám, který se uskuteční 20. listopadu, můžou obchodníci získat tipy na úpravu své konkrétní výlohy. “Z přihlášených účastníků navíc vybereme 2 prodejny, které získají aranžmá vánoční výlohy zdarma,“ uvádí organizátorka akademie Kamila Smutná.