2023

Akademie pro podnikatele

Podnikatelům z obcí Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy nabízíme bezplatný vzdělávací program, který vám poradí, jak na záludnosti vlastního podnikání. V rámci hodinu a půl dlouhých setkání a seminářů se dozvíte praktické tipy z oblasti marketingu, sociálních sítí nebo třeba prodeje. Na živých setkáních budete mít možnost potkat a propojit se s dalšími účastníky. Těšíme se na všechny začínající i pokročilé podnikatele z Frýdlantska, rukodělné tvůrce, zástupce neziskovek, ale i pouhé zájemce o daná témata.

Praktické tipy a novinky

Na seminářích se dozvíte, jak na sociální sítě, jak využít technologie ve svůj prospěch nebo třeba, jak dobře nafotit vaše zboží či služby.

Délka

Setkání a semináře probíhají od března do prosince 2023. Akce se konají nejčastěji jednou měsíčně ve středu od 17:30, konkrétní termíny najdete v harmonogramu.

Setkání

Akademie je určena obyvatelům z 13 obcí Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy: Baška, Bílá, Čeladná, Frýdlant nad Ostravicí, Janovice, Kunčice pod Ondřejníkem, Lhotka, Malenovice, Metylovice, Ostravice, Pržno, Pstruží, Staré Hamry.

Harmonogram

DatumTémaMísto
st 1. 3. 2023
17:30 – 19:00
Jak na Facebook a Instagram v praxi (setkání s hosty)

Setkání s inspirativními hosty, ve kterém se zaměříme na marketing a sociální sítě. V rozhovoru s Denisou Michnovou a Sabinou Vítkovou si popovídáme o praktických tipech a zkušenostech ze správy sociálních sítí pro malé podnikání. Jak důležitý je marketing pro jejich značku, kolik času mu věnují a jaké mají tipy, jak si správu sítí ulehčit? Součástí setkání bude také řízený networking účastníků.

Hosté: Denisa Michnová (Minirestaurace u Denči), Sabina Vítková (Párek v marketingu)
Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Hlavní 1755, Frýdlant n. O.
st 29. 3. 2023
9:30 – 11:30
Jak skloubit rodičovství s prací a rozjet svůj vlastní projekt?

Neformální setkání, na kterém se inspirujete příběhy začínajících podnikatelek a seznámíte se s podobně smýšlející ženami z vašeho okolí. Hosty budou Jana Lipovská (Půjčovna hraček) a Linda Hnátková (V hadru), které se rozhodly během mateřské rozjet své vlastní podnikání. Účastnice se mohou těšit také na networking ve skupinkách.

Hosté: Jana Lipovská (Půjčovna hraček), Linda Hnátková (V hadru)
Kavárna Libuška

Jana Trčky 1833, Frýdlant nad Ostravicí
st 3. 5. 2023
17:30 – 19:00
Digitální vychytávky pro podnikatele (na živo)

Na setkání se podíváme na technologické vychytávky, které vám usnadní život. Získáte tipy, jak efektivně využívat svůj e-mail, poznámky či kalendář. Ukážeme si, proč je dobré mít pořádek v heslech a jak na to.

Lektorka: Markéta Ubíková (Smart žena)
Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Hlavní 1755, Frýdlant n. O.
st 17. 5. 2023
9:00 – 10:30
Neformální snídaně žen podnikatelek 2

Nevyšlo Vám to na setkání maminek a žen podnikatelek na konci března? Anebo jste se setkání zúčastnily a rády byste se opět potkaly s dalšími ženami, které rozjíždějí své podnikání ve Frýdlantu a okolí? Pojďme se opět potkat na neformální snídani a navštívit společně řemeslný jarmark.
Kavárna Libuška

Jana Trčky 1833, Frýdlant nad Ostravicí
st 24. 5. 2023
17:30 – 19:00
Jak prodávat (na živo)

Na workshopu se zaměříme na to, jak vylepšit své prodejní schopnosti. Kromě teoretického základu si vyzkoušíme i prodej na praktickém cvičení..

Lektor: Jan Panuš (Raynet)
Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Hlavní 1755, Frýdlant n. O.
pá 2. 6. 2023
15:00 – 17:30
Krátká videa pro sociální sítě (praktický workshop)

Praktický odpolední workshop, na kterém si v praxi ukážeme, jak vytvářet krátká videa pro Instagram nebo TikTok.

Lektorky: Martina Dvořáčková (@digiholkacz) a Miluše Koštialiková (@miluska_zostravy)
Kavárna Libuška

Jana Trčky 1833, Frýdlant nad Ostravicí
léto 2023Podpora podnikání a aktuální možnost dotací v MSK (on-line)

Zástupce Moravskoslezského inovačního centra nám v semináři nám představí aktuálně vyhlášené dotační programy na podporu podnikatelů z Moravskoslezského kraje.

Lektor*ka: bude upřesněno
on-line
červenec 2023 10 podnikatelských příběhů z Beskyd

Víte, jací podnikatelé a lidé zajímavých profesí žijí ve vaší obci? V rámci akademie představíme 10 zajímavých podnikatelských příběhů z obcí Mikroregionu. S příběhy se budete také moci seznámit na konci roku v Diáři podnikatele.
srpen 202310 podnikatelských příběhů z Beskyd

Víte, jací podnikatelé a lidé zajímavých profesí žijí ve vaší obci? V rámci akademie představíme 10 zajímavých podnikatelských příběhů z obcí Mikroregionu. S příběhy se budete také moci seznámit na konci roku v Diáři podnikatele.
st 13. 9. 2023
17:30 – 19:00
Marketingový plán na letošní Vánoce

Interaktivní seminář, na kterém se podíváme na to, jak marketingově připravit svou značku na nadcházející vánoční sezónu.

Lektorky: Kamila Smutná a Sabina Vítková
Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Hlavní 1755, Frýdlant n. O.
so 7. 10. 2023
9:00 – 14:00
Workshop „Fotíme produkty i služby“ (praktický workshop)

Během půldenního workshopu (sobota) si společně s účastníky vyzkoušíme focení v praxi. S lektorkami si ukážeme, jak fotit na mobil i zrcadlovku a jak na různé typy pozadí, svícení či kompozic. Naučíme se fotit nejen zboží, ale i lidi a služby.

Lektorky: Karolína Planková a Ivet Křenková
Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Hlavní 1755, Frýdlant n. O.
st 1. 11. 2023
17:30 – 19:00
Jak psát tak, aby to vaše zákazníky bavilo

Seminář s Radkou Legerskou, odbornicí na copywriting a sociální síť LinkedIN.

Lektorka: Radka Legerská
Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Hlavní 1755, Frýdlant n. O.
st 29. 11. 2023
17:30 – 19:30
Závěrečné setkání a křest Diáře podnikateleKulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Hlavní 1755, Frýdlant n. O.

Aktuality

Lektoři a hosté

Denisa Michnová

Denisa se svou rodinou už více než 7 let provozuje na Místeckém náměstí Minirestauraci u Denči.  Denčin záběr je opravdu široký, kromě samotného vaření pořádá také kurzy vaření, peče na objednávku bezlepkové dorty a dezerty a je také autorkou kuchařky Zdravě s Denčou. Na úvodním setkání akademie se s námi podělí o tipy, jak jí sociální sítě jako Instagram pomáhají v podnikání.

Sabina Vítková

Sabka je mileniál, který drží prst na tepu doby. Spoluzaložila marketingovou agenturu Párek v marketingu a spolu s týmem se stará o kompletní marketing více než 15 firmám převážně z Moravskoslezského kraje. Její srdcovou doménou je oblast gastra, mezi klienty má ale i developerskou společnost nebo automobilový salón.

Linda Hnátková

Linda založila a provozuje e-shop V hadru, ve kterém nakoupíte vše pro nošení dětí. Od nosítek, šátků až po nosící či kojící oblečení. Vše začalo díky blogu, který Linda společně s další maminkou Lenkou začala před pár lety psát. Následně vznikl e-shop a také kamenná prodejna, kterou najdete v Ostravě-Hrabůvce.

Jana Lipovská

Jana společně s kolegyní Katkou založila v roce 2021 Půjčovnu hraček. Ojedinělý koncept, kde si můžete pro své děti vypůjčit hračky a otestovat tak, zda daná hračka je pro vaše dítě to pravé. Kromě hraček zajišťují v Půjčovně také smyslohrátky nebo dětské koutky na svatby a nejrůznější akce.

Markéta Ubíková

Markéta je digitální koučka a lektorka. Je Google Certified Trainer for Google Workspace 2023 a v rámci svého semináře nás naučí, jak proměnit technologie v šikovného pomocníka. Markéta je z Frýdku-Místku a je spoluzakladatelkou a organizátorem akcí pro lidi na volné noze pod hlavičkou Volnonožci F-M.

Miluše Koštialiková

Miluška pracuje jako produkční ve Filmovém studiu Dolní Vítkovice. Má za sebou produkci velkých reklam a projektů, jako například pro pivovar Ostravar nebo seriál Liga mužské moudrosti. Je zkušená markeťačka, která kromě školení pomáhá firmám a jednotlivcům s tvorbou obsahových strategií nebo rozjezdem sociálních sítí. Ve volném čase ráda maluje a svou tvorbu prezentuje na TikToku pod účtem @miluska_zostravy.

Martina Dvořáčková

Martininou láskou jsou sociální sítě. Pod profilem @digiholkacz dává praktické tipy, jak na Instagram a nebo TikTok. Má za sebou řadu zkušeností z komunikace velkých firem jako je například ČEZ, SONY Mobile nebo pojišťovna NN, její srdcovkou jsou ale posledních 5 let právě malí podnikatelé a firmy.

Jan Panuš

Honza pracuje jako obchodník a konzultant ve společnosti Raynet, která provozuje a vyvíjí největší CRM systém v Čechách. Honza má řadu zkušeností s prodejem v B2B prostředí. Na našem interaktivním semináři se zaměříme na to, jak přirozeně a bez ostychů prodávat své zboží či služby.

Radka Legerská

Radka je zkušená marketérka se specializací na obsah a jeho tvorbu. Má za sebou 15 let praxe v copywritingu a PR. Na Ekonomické fakultě VŠB-TUO přednáší předmět Copywriting. Pravidelně také vede workshopy zaměřené na tvorbu obsahu (např. pro Czechitas) nebo B2B marketing a copywriting.

Karolína Planková

Karolína je absolventkou technických škol, ale vždy ji to táhlo k focení. Během mateřské se focení začala věnovat naplno a nyní kromě focení svých klientů pracuje jako asistentka a lektorka v ostravské firmě Mojefotoškola. Na fotkách se snaží zaznamenat přirozenost a chce, aby si klienti focení s ní nejenom užili, ale hlavně aby byli spokojení s výsledkem.

Ivet Křenková

Ivet vystudovala Žurnalistiku na Univerzitě Palackého, i když tušila, že od psaní ji to vždycky bude víc táhnout k focení. Svůj fotografický žánr objevila v roce 2017, kdy začala fotit produkty pro svého prvního klienta a od roku 2020 se plně věnuje svému projektu Fotky na sítě. Atmosférické fotky k použití na Facebook, Instagram nebo e-shop fotí třeba pro kosmetické značky, lokální obchody nebo restaurace. O focení produktů pravidelně píše na svůj blog.

Často kladené dotazy

Kolik akademie stojí?
Akademie je díky podpoře obcí z Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy pro účastníky ZDARMA.

Musím se na každou akci registrovat zvlášť?
Ano, naše setkání a semináře mají omezenou kapacitu. Registraci spouštíme vždy měsíc před daným setkáním nebo seminářem.

Jak proběhne červnový on-line seminář k dotacím? Musím mít webkameru?
On-line semináře proběhne na platformě Google Meet. Zda budete mít kameru zapnutou je jen na vás. Přednášejícícho se můžete ptát během semináře zapnutím mikrofonu anebo se jich můžete zeptat formou chatu.

Organizátor

Propojte se s námi

Facebook stránka
Progresko

Facebook skupina
Místní akční skupina Frýdlantsko-Beskydy